Aktualności

Na tapecie...:

  • W związku ze zwiększoną aktywnością kleszczy oraz coraz większą liczbą przypadków babeszjozy u psów w naszym regionie, przypominamy i zachęcamy do ochrony czworonogów przed tymi pasożytami! Krople należy aplikować co 3-4 tygodnie na skórę w dwudniowym odstępie od jakichkolwiek kąpieli. Dostępne są również tabletki aplikowane raz na 3 miesiące lub raz na miesiąc.

 

  • Miło nam poinformować, że zwyciężyliśmy w Plebiscycie Gazety Pomorskiej na Najpopularniejszy Gabinet Weterynaryjny w Regionie! To zasługa naszych wiernych Klientów, dlatego dziękujemy Państwu serdecznie!

 

  •  UWAGA!! W tym roku zachorowania na parwowirozę osiągnęły wręcz skalę epidemii. Przypominamy, a jednocześnie prosimy Państwa o szczepienie swoich psów także na tę chorobę. Najwrażliwsze na zachorowanie są szczenięta- dla nich przebieg jest śmiertelny jeśli nie zostaną poddane leczeniu. Chorują także psy młode do 2-3 roku życia, natomiast dorosłe nieszczepione mogą być nosicielami tego groźnego wirusa. Prosimy też brać pod uwagę fakt, że zaszczepione po raz pierwszy szczenię odporność poszczepienną osiągnie dopiero po ok. 3 tygodniach, a nawet nieco później jeśli zbiegnie się ten okres ze stresem, jakim jest przemieszczenie do nowego miejsca lub też,co gorsza, dodatkowo było zarobaczone! Z tego powodu radzimy zakup piesków z pewnego źródła, zaszczepione maluchy należy izolować od psów nieszczepionych oraz miejsc często odwiedzanych przez psy, natomiast w domach, w których wystąpiła parwowiroza, kolejne szczenię wprowadzać po dezynfekcji pomieszczeń i podwórka, zakupione dopiero po DRUGIM szczepieniu.