Aktualności

Na tapecie...:

  • W związku ze zwiększoną aktywnością kleszczy oraz coraz większą liczbą przypadków babeszjozy u psów w naszym regionie, przypominamy i zachęcamy do ochrony czworonogów przed tymi pasożytami! Krople należy aplikować co 3-4 tygodnie na skórę w dwudniowym odstępie od jakichkolwiek kąpieli. Dostępne są również tabletki aplikowane raz na 3 miesiące lub raz na miesiąc.

 

  • Miło nam poinformować, że zwyciężyliśmy w Plebiscycie Gazety Pomorskiej na Najpopularniejszy Gabinet Weterynaryjny w Regionie! To zasługa naszych wiernych Klientów, dlatego dziękujemy Państwu serdecznie!

 

  •  UWAGA!! W tym roku zachorowania na parwowirozę osiągnęły wręcz skalę epidemii. Przypominamy, a jednocześnie prosimy Państwa o szczepienie swoich psów także na tę chorobę. Najwrażliwsze na zachorowanie są szczenięta- dla nich przebieg jest śmiertelny jeśli nie zostaną poddane leczeniu. Chorują także psy młode do 2-3 roku życia, natomiast dorosłe nieszczepione mogą być nosicielami tego groźnego wirusa. Prosimy też brać pod uwagę fakt, że zaszczepione po raz pierwszy szczenię odporność poszczepienną osiągnie dopiero po ok. 3 tygodniach, a nawet nieco później jeśli zbiegnie się ten okres ze stresem, jakim jest przemieszczenie do nowego miejsca lub też,co gorsza, dodatkowo było zarobaczone! Z tego powodu radzimy zakup piesków z pewnego źródła, zaszczepione maluchy należy izolować od psów nieszczepionych oraz miejsc często odwiedzanych przez psy, natomiast w domach, w których wystąpiła parwowiroza, kolejne szczenię wprowadzać po dezynfekcji pomieszczeń i podwórka, zakupione dopiero po DRUGIM szczepieniu.

 

W związku z zagrożeniem Koronawirusem COVID-19, dbając o Państwa bezpieczeństwo i nasze, informujemy, że od poniedziałku 6.04 Przychodnia będzie zamknięta do odwołania. W związku z tym DO KOŃCA TYGODNIA przyjmujemy zamówienia na LEKI( zwierzęta chore przewlekle- leki na kontynuację, preparaty przeciwkleszczowe, tuby dowymieniowe) i KARMY. Prosimy sobie zrobić  zapas na około miesiąc, bo nie wiemy, co będzie się działo w następnych tygodniach. 

Zamówienia można składać telefonicznie lub poprzez sms 502-141-298, zostaną Państwo powiadomieni o terminie odbioru.

Prosimy o przemyślane zakupy, w czasie odbioru nie będzie możliwości dobierania dodatkowych produktów - zamówienia takie będą realizowane w innym terminie.

W poczekalni przebywa tylko jedna osoba, w miarę możliwości prosimy o poczekanie w samochodzie na swoją kolej odbioru leku.

      Od 6.04 przyjmujemy WYŁĄCZNIE Pacjentów z pilnych przypadków( stan bezpośredniego zagrożenia życia), wizyty prosimy umawiać TELEFONICZNIE!

      prosimy, aby do Przychodni z Pacjentem przychodziła jedna osoba

      prosimy, aby do Przychodni przychodziły osoby nie wykazujące objawów chorobowych, niepodlegające kwarantannie.

      W uzasadnionych przypadkach zastrzegamy prawo odmowy wykonania wizyty.

Przypominamy! Jeśli nie chorujesz lub nie jesteś w kwarantannie, zadzwoń do lekarza weterynarii w celu umówienia wizyty! Jeśli chorujesz na COVID-19 lub inną chorobę zakaźną, w tym przeziębienie, pozostań w domu i ogranicz kontakt z ludźmi. Takie rzeczy jak:

  • coroczne szczepienie (nie dotyczy pierwszych szczepień ochronnych u szczeniąt i kociąt)
  • odrobaczenie
  • planowany zabieg chirurgiczny
  • zakup suplementów i środków do pielęgnacji
  • wizyty kontrolne

powinny poczekać! Do lekarza weterynarii zadzwoń tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia zwierzęcia. Najpierw należy upewnić się, że nie stanowisz ryzyka przeniesienia COVID19 na innych ludzi! Prosimy zadbać o swoje zwierzęta należycie w tym trudnym czasie- nie wypuszczać kotów, nie spuszczać psów ze smyczy, aby nie narażać ich na pogryzienia lub wypadki komunikacyjne!